יום שלישי, 3 ביולי 2012

טיול לסופ"ש מושלם.
שבוע שלא נגמר, טלפונים, ישיבות, עבודה ואז הוא מגיע, הסופ"ש. לילה לפני  אני אופה שושני שמרים, בבוקר בקבוק גדול של מים, תרמוס של קפה שחור חזק, עוגות שמרים טריות ויוצאים לדרך, איזה כיף שהוא אוהב לנהוג, ככה אני יכולה להמשיך להתהפנט מהנוף: שדות ענקיים, נקודות תצפית עם אופק שלא נגמר,  יקבים, פריחה, חציר -נוסעים לרמת הגולן, היעד: עין זיוון.
הדרך הכי קלה להסביר: כביש לכיוון קריית שמונה, פונים ימינה בצומת מחניים וישר כל הזמן עוברים את קיבוץ עין זיוון ואז בערך 2 ק"מ אחרי מצד ימין נמצא  הבוסתן של עין זיוון.
אנשים חייכנים מקבלים את פנינו, שדות של פירות צבעוניים עם הסברים של ניב מנהל הבוסתן על כל פרי ופרי, בדרך למטע של הפטל והאוסנה אנחנו נתקלים בסוסים מדהימים ומטופחים לצד סוסי פוני  ושפע אטרקציות לילדים.
הוא טועם את האוסנה המתוקה וישר  אומר שהיא מזכירה לו קרטיב  בטעם ענבים, הפטל האדום החזיר אותי ישר לילדות ולטיולים הארוכים שהיינו עושים לנחלים באיזור.
צד אחר של הבוסתן מטע של נקטרינות ולא סתם נקטרינות, אלא בטעם מנגו!! הרעיון של לקטוף פרי ישר מהעץ ולאכול אותו  פשוט מקסים, הפרי כאילו ומקבל טעם אחר, הרבה יותר מתוק והרבה יותר טעים, נראה לי ששנינו מצאנו את הפרי האהוב עלינו לקיץ הזה...
ואז הגענו למטע הצבעוני :מטע הדובדבנים, כל הצבעים וכל הסוגים- האדום העז- חמצמץ, הבהירים - מתוקים והאדום- בורדו הכהים ענקיים ומתוקים ומלאים בצבע שצובע את השפתיים וגם את החולצות ( לא מומלץ להגיע בחולצה לבנה :-) ),  בשבילים המובילים למטעים  מפוזרות אטרקציות לילדים : סוסי פוני, טיול בטרקטור ועגלה, טיולי סוסים, יצירה לילדים ועוד...
ההוראה בכניסה היא שבמקום אוכלים עד שכואבת הבטן וכמה שרוצים ובאמת אי אפשר להפסיק, ערסלים מפוזרים בכל פינה ותחת עצים מוצלים,פירות כ"כ מתוקים שמזכירים לנו שהקיץ כבר פה, שקט מסביב, אויר טוב ושדות שלא נגמרים, הוא שוכב על ערסל יד אחת עם מצלמה וביד השנייה דובדבנים ת"א מרגישה פתאום נורא רחוקה...כל תחילת השבוע כבר נמחק מבחינתנו, טיול לסופ"ש מושלם.
עין זיוון
טלפון: 04-6993610